Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dzisiaj:185
Wczoraj:238
W tym miesiącu:2804
W poprzednim miesiącu:4042
Łącznie:106382

Statystyki - rok 2015

Zakończył się 2015 rok i nadszedł czas na podsumowania. 23 stycznia o godzinie 17.00 w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławicach odbędzie się roczne zebranie sprawozdawczo - wyborcze, podczas którego tradycyjnie zostanie podsumowana cała działalność naszej jednostki w ubiegłym roku oraz zostaną wybrane władze naszej jednostki na następną pięcioletnią kadencję.

Poniżej umieszczamy statystyki dotyczące działań ratowniczych.

Ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakosławicach w 2015 roku brali udział w 53 akcjach ratowniczych spadek o 3 w porównaniu z rokiem poprzednim.

 Były to:

-29 miejscowe zagrożenia - 23 na terenie naszej gminy (8 wyjazdów w skutek silnych wiatrów, 3 razy były to wypadki drogowe oraz 12 razy były to inne miejscowe zagrożenia), 8 wyjazdów poza gminę (5 razy były to wypadki drogowe oraz 1 razy było to inne miejscowe zagrożenie). W zdarzeniach tych brało łącznie 190 ratowników.

-21 pożarów (16 na terenie gminy i 5 poza gminą). W zdarzeniach tych brało udział 148 ratowników.

-1 alarm fałszywy.

-2 razy zabezpieczaliśmy teren działania JRG Nysa.

W skutek tych zdarzeń zginęło pięć osób, a sześć odniosło rany.