Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dzisiaj:194
Wczoraj:238
W tym miesiącu:2813
W poprzednim miesiącu:4042
Łącznie:106391

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze OSP Pakosławice

b_160_100_16777215_00_images_stories_2016_Walne_2016_19.jpg23 stycznia 2016 roku w sali GBP w Pakosławicach odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Pakosławice.

Sala jak zawsze pękała w szwach. Na zebraniu poza druhami naszej jednostki pojawili się wspaniali goście, sympatycy naszej jednostki. Wśród nich byli: nasi przyjaciele, strażacy z FF Beiersdorf (Niemcy), SDH Mikulovice (Czechy), starosta nyski Czesław Biłobran, wójt gminy Pakosławice Adam Raczyński, przewodniczący Rady Gminy Pakosławice Mirosław Borkowski, nasza niezawodna Pani Ania Biela oraz Pani Asia Abram z Urzędu Gminy w Pakosławicach, delegacja naszych przyjaciół z OSP Prusinowice, z-ca komendanta powiatowego mł. bryg. Paweł Gotkowski, z-ca d-cy JRG w Nysie st. kpt. Grzegorz Mazurkiewicz, sołtys wsi Pakosławice Jadwiga Maćków, sołtys wsi Strobice Grzegorz Kowalski, radni gminy Pakosławice, a także po raz pierwszy nasi przyjaciele ze stowarzyszenia I LOVE NYSA. Zebranie otworzył prezes dh Mirosław Abram. Po przywitaniu gości, na przewodniczącego zebrania wybrany został nasz niezawodny dh Henryk Szczotka. Gościom zostało przedstawione sprawozdanie z działalności oraz sprawozdanie finansowe w sposób multimedialny przez dh Piotra Kruk. Wszyscy mogli zobaczyć, jak wyglądał poprzedni rok w naszej jednostce i ile pracy zostało włożone przez naszych druhów w to, czym teraz możemy się pochwalić. Również plan działania i plan finansowy został przedstawiony w podobny sposób. 

 

Głos zabrali nasi goście. Padło wiele miłych i ciepłych słów pod adresem naszych druhów za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy i obiecujemy, że nie zwolnimy tempa w roku 2016. 

Miłym akcentem było wyróżnienie dwóch druhów, którzy w mijającym roku wykazali się ponadprzeciętną aktywnością. Byli to: druh Łukasz Grabowski (największa ilość wyjazdów w 2015r i wielkie zaangażowanie w prace na rzecz OSP) oraz druh Mariusz Wdowikowski (za .... wystarczy spojrzeć na Jelcza ). 

W kolejnej części komisja rewizyjna przedstawiła swoje wnioski i na jeden z jej wniosków ustępujący zarząd OSP uzyskał jednogłośnie absolutorium, co skwitowane zostało wielkimi brawami. 

Druga część zebrania to wybory. Po zaproponowaniu składu nowego zarządu, zebranie przez podniesienie ręki wyraziło swoją aprobatę. A oto jak prezentuje się zarząd OSP Pakosławice na okres nowej kadencji:

Prezes: dh Mirosław Abram

Z-ca prezesa: dh Piotr Ksiądzyna

Naczelnik: dh Rafał Smoter

Z-ca naczelnika: dh Piotr Kruk

Sekretarz: dh Piotr Falkiewicz

Skarbnik: dh Łukasz Grabowski

Gospodarczy: dh Piotr Lubczyński.

Komisja rewizyjna:

Przewodniczący: dh Krzysztof Maćków

Sekretarz: dh Dawid Grabowski

Członek komisji: dh Sebastian Czerniecki.

Na wielkie słowa podziękowania zasługują oczywiście nasze wspaniałe kobiety, które swoimi fachowymi rękami wspierały nas przez cały czas. Dzięki nim wszystko przebiegło tak sprawnie i w miłej atmosferze. Bardzo serdecznie Wam dziękujemy.

Dziękujemy: Basi, Ani, Kordelii, Iwonce, Asi, Eli,Otylii (i wszystkim pozostałym również) za pomoc przy zebraniu ale także za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość na co dzień (ale przynajmniej wiecie gdzie nas zawsze znaleźć, bo gdzie my możemy być jak nie w remizie).

Wszystkim gościom dziękujemy za to, że w tak szczególnym dla nas dniu, zaszczyciliście nas swoją obecnością. To bardzo dla nas ważne, że pamiętacie o nas i wspieracie nas przez cały czas. Chyba nie musimy Was zapewniać, że zawsze możecie na nas liczyć tak, jak my zawsze wiemy że mamy w Was wsparcie.

Więcej zdjęć w Galerii: Uroczystości