Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dzisiaj:139
Wczoraj:213
W tym miesiącu:3827
W poprzednim miesiącu:5236
Łącznie:112641

Zebranie sprawozdawcze FF Beiersdorf

b_160_100_16777215_00_images_stories_2016_Zebranie_FF_Beiersdorf_2016_24.jpgW dniu 30 stycznia 2016 roku, delegacja z naszej jednostki brała udział w corocznym zebraniu naszej zaprzyjaźnionej jednostki z Niemiec, FF Beiersdorf. Naszą jednostkę reprezentowali: naczelnik dh Rafał Smoter, w-ce prezes dh Piotr Ksiądzyna, członkowie zarządu i komisji rewizyjnej dh Piotr Lubczyński i dh Sebastian Czerniecki. 

Zebranie po godzinie 18 rozpoczął zastępca komendanta Holger Ketteman. Przywitał serdecznie wszystkich przybyłych strażaków i gości po czym oddał głos głos komendantowi, który przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki. Podziękował swoim strażakom jako komendant, po czym drugi raz podziękował wszystkim ale już z punktu widzenia burmistrza. Bo jak wiemy, nasz przyjaciel Hagen od pewnego czasu piastuje urząd burmistrza. Ale zanim to wszystko miało miejsce, minutą ciszy uczciliśmy pamięć po zmarłym strażaku z miejscowej jednostki. 

Ze sprawozdania dowiedzieliśmy się, jak duży nacisk kładzie się na szkolenie. Ponad 2000 godzin szkoleń dla strażaków to bardzo dużo. W FF Beiersdorf odnotowano ok 13 wyjazdów. 

Tuż po komendancie, głos zabrał Tino Hauptman, strażak odpowiedzialny za pracę z najmłodszymi. Niestety i u naszych przyjaciół co raz trudniej przyciągnąć młodych ludzi do straży. W następnej części zebrania komendant wraz z naczelnikiem przyjęli w poczet strażaków 3 nowe osoby, a następnie wręczali odznaczenia i kolejne lecia strażakom. W dyskusji głos zabierali strażacy zarówno czynni jak i honorowi.

 

Po zamknięciu części oficjalnej podziękowaliśmy komendantowi za zaproszenie, za tę współpracę, która z roku na rok zacieśnia się i kwitnie, wyraziliśmy swoją wdzięczność za wszelką dobroć i serdeczne przyjęcie. Panu Burmistrzowi przekazaliśmy najlepsze życzenia i pozdrowienia od naszego Wójta Pana Adama Raczyńskiego wraz z drobnymi upominkami promującymi Gminę Pakosławice.

Podobnie jak na zebraniu walnym naszej jednostki, tak i u naszych przyjaciół w Beiersdorf, obecni byli strażacy z trzech krajów Niemiec, Polski i Republiki Czeskiej. Po raz kolejny mieliśmy możliwość wymiany doświadczeniami związanymi nie tylko z działalnością jednostek, ale także technikami ratowniczymi, a ponadto z działalnością prewencyjną i informacyjną. 

Ostatnią częścią była zabawa taneczna. Dyskusjom i uśmiechom nie było końca. Po raz kolejny zostaliśmy ugoszczeni i przyjęci bardzo miło i z uśmiechem. I za to chcemy jeszcze raz podziękować. Największe podziękowania należą się naszemu niezawodnemu Markowi oraz Ines, którzy zawsze byli przy nas Emotikon smile Ale również wszystkim strażakom bardzo serdecznie dziękujemy i liczymy, że pomysł który narodził się w naszych głowach urzeczywistni się i w najbliższym czasie będziemy już podróżować we wiadomym kierunku razem.

W niedzielę rano mieliśmy okazję zobaczyć miejsce szczególne dla naszych przyjaciół. Marek pokazał nam dom klubowy motocyklistów. Jak wiemy, od pewnego czasu działa tam klub Red Knights Motorcycle Club Germany VII, a dzięki sponsorowi zyskali budynek wraz z terenem wokół niego, gdzie mogą spotykać się z Czerwonymi Rycerzami z całej Europy i Świata. Życzymy jak najszybszego ukończenia prac przy remontach i oczywiście tylko udanych spotkań.

Foto i info: P.Ksiądzyna