Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dzisiaj:141
Wczoraj:213
W tym miesiącu:3829
W poprzednim miesiącu:5236
Łącznie:112643

Wizyta strażaków z Beiersdorf

b_160_100_16777215_00_images_stories_2016_Oswiecim_5.jpgW miniony piątek swoją wizytę w Pakosławicach rozpoczęli nasi przyjaciele z Niemiec. Tym razem odwiedzili nas: Iness, Cornelia, Hagen, Marek, Holger i Karl. I jak zawsze zostali gorąco przywitani przez strażaków z Pakosławic.

Jeszcze chyba nigdy o tym nie pisałem jak zaczęła się nasza przyjaźń: pewnego dnia jeden z naszych strażaków prowadzący stronę internetową odebrał e-mail, w którym przeczytał, iż grupa strażaków wybiera się z wycieczką do Polski i poszukują noclegu na trasie swojej podróży. Dzięki błyskawicznej odpowiedzi, to właśnie u nas mogli znaleźć gościnę. I tak właśnie rozpoczęła się nasza współpraca trwająca już kilka ładnych lat, która przerodziła się w przyjaźń. Od tamtej pory regularnie spotykamy się po kilka razy w roku. Bardzo się cieszymy, że i w ten weekend mogliśmy wspólnie spędzić czas z tymi wspaniałymi ludźmi. 

 W sobotę wybraliśmy się na wycieczkę do Oświęcimia. Jest to wyjątkowe miejsce w historii ludzkości. Mogliśmy w zadumie wysłuchać historii tego miejsca i zwiedzić teren obozów Auschwitz I oraz Auschwitz II Birkenau.

Po zwiedzaniu wybraliśmy się na obiad a po powrocie rozmowom nie było końca. Natomiast tuż po godz 24 głośnym STO LAT uczciliśmy urodziny naszego wspaniałego i niezastąpionego Marka z Beiersdorf. Był tort i szampan, serdeczne życzenia i mnóstwo uśmiechów. Wspaniała atmosfera.

Dzisiaj po śniadaniu nasi przyjaciele wyruszyli w drogę powrotną do Niemiec. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas i już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań.

Zdjęcia w Galerii: Inne