Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dzisiaj:139
Wczoraj:213
W tym miesiącu:3827
W poprzednim miesiącu:5236
Łącznie:112641

XI Zjazd ZoG ZOSP RP w Pakosławicach

b_160_100_16777215_00_images_stories_2016_XI_Zjazd_ZoG_ZOSP_RP_18.jpgW dniu 16 kwietnia 2016 r w sali GBP w Pakosławicach odbył się XI Zjazd Gminny ZOSP RP w Pakosławicach.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 a otworzył je Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Pakosławicach, dh Andrzej Ozga.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili tacy goście jak:

Pan Starosta powiatu nyskiego Czesław Biłobran, Pan Wójt Gminy Pakosławice Adam Raczyński, Dyrektor Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu Pan Jerzy Imbiorski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nysie Pan Stanisław Czepiel, Przewodniczący Rady Gminy w Pakosławicach Pan Mirosław Borkowski a także Radni Gminy Pakosławice, pracownicy Urzędu Gminy w Pakosławicach, stażacy ze wszystkich jednostek z naszej Gminy a także Ci ludzie, którzy zaszczepili tradycje i kulturę pożarniczą wielu pokoleń w naszej Gminie czyli strażacy honorowi z naszych miejscowości. 

Po oficjalnym rozpoczęciu, funkcję przewodniczącego Zjazdu, po wyrażeniu aprobaty przez delegatów, przejął dh Henryk Szczotka a funkcję sekretarza Pani Ania Biela.

Delegaci oraz zaproszeni gości wysłuchali sprawozdania z działalności Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Pakosławicach a następnie sprawozdania Komendanta Gminnego, dh Pawła Gotkowskiego, za okres mijającej kadencji.

W międzyczasie powołane zostały: komisja wyborcza oraz komisja uchwał i wniosków spośród delegatów.

Komisja rewizyjna, po przedstawieniu swojego sprawozdania, zawnioskowała o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi. Jednogłośnie delegaci przychylili się do tego wniosku.

Następnie głos zabrali goście zaproszeni. Bardzo mile zaskoczony organizacją był Pan Jerzy Imbiorski. W bardzo pozytywnych słowach ocenił zarówno działalność jednostek w naszej gminie, współpracę z samorządem oraz zaangażowanie strażaków. Zarówno Pan Starosta jak i Wiceprezes Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Nysie przedstawiali sytuacje w powiecie nyskim, w Gminie Nysa i Otmuchów.

Wspaniałym gestem ze strony Pana Wójta Adama Raczyńskiego było wyróżnienie trzech doświadczonych i przez wiele lat aktywnych i wyróżniających się strażaków. 

Po tych miłych chwilach przyszedł czas na wybory nowego zarządu oraz komisji rewizyjnej. Burzliwe dyskusje wyłoniły nowy Zarząd Gminny.

Prezes dh Paweł Gotkowski

Komendant dh Grzegorz Mazurkiewicz

Sekretarz Pani Ania Biela

Skarbnik dh Rafał Kaliński

Komisja rewizyjna:

Przewodnicząca dh Sandra Złośnik

Wiceprzewodniczący dh Łukasz Grabowski

Sekretarz dh Dawid Turek

Członek dh Mariusz Gancarz

Członek dh Piotr Ksiądzyna.

Na zjazd Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Nysie wybrani zostali dh Rafał Smoter a także dh Mirosław Borkowski.

Po zamknięciu zjazdu przez nowo wybranego Prezesa Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Pakosławicach oklaskom i gratulacjom nie było końca.

Część mniej oficjalna rozpoczęła się pysznym obiadem przygotowanym przez restaurację Syrenka w Pakosławicach.

Dyskusje trwały jeszcze kilka godzin. Pojawiło się kilka nowych pomysłów. Przed nami 5-letnia kadencja nowego Zarządu. Życzymy wytrwałości ale także ciekawych pomysłów, na które liczymy,

Więcej zdjęć w Galerii: Uroczystości