Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dzisiaj:139
Wczoraj:213
W tym miesiącu:3827
W poprzednim miesiącu:5236
Łącznie:112641

Gminne zawody sportowo - pożarnicze 2016

b_160_100_16777215_00_images_stories_2016_OSP_Pakoslawice_66.jpg10 września 2016r. na boisku sportowym w Reńskiej Wsi odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP Gminy Pakosławice. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 14:00. Wprowadzenia drużyn dokonał komendant gminny dh Grzegorz Mazurkiewicz. Po wejściu na płytę boiska złożył meldunek prezesowi, druhowi Pawłowi Gotkowskiemu. Po przywitaniu wszystkich rozpoczęły się pierwsze konkurencje.

Jako pierwsi wystartowali zawodnicy startujący w konkurencji CTIF. 

Spośród dwóch startujących drużyn, lepsi okazali się młodzi strażacy z Pakosławic, uzyskując lepszy czas od swoich kolegów z Nowak.

Kolejną konkurencją była sztafeta pożarnicza w kategoriach:

-seniorki: jako jedyna drużyna z OSP Nowaki

-chłopcy 15-18: jedyna drużyna z OSP Prusinowice

-seniorzy: Pierwsze miejsce OSP Rzymiany i OSP Pakosławice.

 

Po rozegraniu tej konkurencji, do akcji wkroczyli najmłodsi adepci sztuki pożarniczej, czyli harcerze. Ich zadaniem było wrzucenie linii ssawnej do basenu z wodą, a następnie zbudowanie linii głównej oraz dwóch linii gaśniczych. Drużyny wystawiły: OSP Pakosławice oraz OSP Prusinowice.

Następnie na linii startu stanęły seniorki, chłopcy z OSP Pakosławice, a na końcu seniorzy.

W kategorii seniorów kolejność była następująca:

I miejsce OSP Pakosławice

II miejsce OSP Rzymiany

III miejsce OSP Prusinowice

IV miejsce OSP Nowaki.

Wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i przygotowanie podziękował wójt Gminy, prezes oddziału gminnego ZOSP RP dh Paweł Gotkowski, komendant gminny dh Grzegorz Mazurkiewicz, a przed wręczeniem nagród i pucharów spora grupa strażaków została odznaczona za zaangażowanie i wieloletnią służbę w szeregach OSP i rozwój pożarnictwa na terenie naszej gminy.

Wśród najbardziej zasłużonych znaleźli się:

dh Henryk Kruk -55 lat w szeregach OSP Pakosławice

dh Krzysztof Szczęszek - złota odznaka za zasługi dla pożarnictwa i wieloletnią służbę.

Po tej uroczystości wręczone zostały puchary, nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników.

Po zakończeniu zmagań, na wszystkich czekała pyszna grochówka przygotowana przez druhów z OSP Rzymiany.

Zarząd OSP Pakosławice dziękuję wszystkim organizatorom, pani Ani Biela, druhowi Henrykowi Szczotka, Wójtowi Gminy Pakosławice Adamowi Raczyńskiemu, za pomoc w organizacji, prowadzeniu a także za wszelkie wsparcie dla strażaków w naszej Gminie.

Strażakom z Pakosławic za organizację i wkład bardzo duży w przygotowanie zawodów, nagłośnienia, pomoc w sprzątaniu po zawodach i przede wszystkim za przygotowanie się do zawodów. 

 

Foto: Piotr Ksiądzyna, Bogusław Błądziński, Piotr Kruk

Więcej zdjęć w Galerii: Zawody